Відбулася спільна нарада керівників правоохоронних та інших державних органів щодо стану реалізації інституту визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави.
Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора.
У нараді взяли участь перший заступник Генерального прокурора Роман Говда, заступники Генерального прокурора Олексій Симоненко, Максим Якубовський, в.о. керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук, Директор НАБУ Артем Ситник, Голова НАЗК Олександр Новіков, в.о. Директора ДБР Олексій Сухачов, Голова Національної поліції Ігор Клименко, перший заступник Голови СБУ Василь Малюк, Голова ДФС України Вадим Мельник, т.в.о. Голови Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) Віталій Сигидин.
Під час зустрічі учасники обговорили необхідність активізації застосування механізму цивільної конфіскації, яка є ефективним і дієвим засобом повернення незаконно набутих активів поза межами кримінального провадження відповідно до найкращих світових практик, а також шляхи вирішення проблем, пов’язаних із повноцінним впровадженням цього інституту в Україні.
«Слід констатувати, що, хоча такий інститут був запроваджений в Україні ще понад півтора роки тому, його реалізація наразі фактично відсутня. Він має стати не декларативним, а використовуватися як дієвий спосіб наповнення державного бюджету. Серед очевидних переваг цивільної конфіскації – те, що вона не залежить від обвинувального вироку. Визначальним фактором є різниця між вартістю набутих активів і законними доходами осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка має перевищувати мільйон гривень», – зазначила Ірина Венедіктова.

«Як наслідок, за півтора року дії інституту цивільної конфіскації було заявлено лише два позови про визнання необґрунтованими активів двох народних депутатів України загалом на суму 8,2 млн грн. При цьому, на сьогодні слідчими органів Національного антикорупційного бюро, Національної поліції, Державного бюро розслідувань та Служби безпеки України загалом розслідується майже 1,6 тис кримінальних проваджень, у яких можна виявити факти набуття необґрунтованих активів», – додала Генпрокурор.