За внесення некоректних даних до ЄРАУ до адвокатів можуть ініціювати дисциплінарні провадження: Рада адвокатів України

Багато адвокатів своєчасно не оновлюють персональну інформацію у Єдиному реєстру адвокатів України, через це проти них можуть бути відкриті дисциплінарні провадження.

Про це йшлося на засіданні Ради адвокатів України.

Зокрема фіксуються непоодинокі випадки, коли адвокати розмішують в ЄРАУ недійсні номери телефонів, тому з ними неможливо зв’язатися. Через це Національна асоціація адвокатів України змушена шукати людей через Facebook, через їхні персональні сайти, дзвонити до їхніх регіональних Рад.

Адвокатів, у яких змінилися засоби зв’язку, адреса, електрона пошта попросили якомога скоріше внести ці відомості до ЄРАУ. Інакше до них будуть ініціювати дисциплінарні провадження.

Голів місцевих рад адвокатів просять своєчасно повідомляти про смерть адвокатів, щоб НААУ могла оперативна вносити зміни до ЄРАУ і інформація в ньому залишалася актуальною.

Інша проблема, про яку йшлося на засіданні – несвоєчасна сплата внесків. На сьогодні 8766 адвокатів є боржниками по внесках. З об’єктивних причин велика кількість боржників у Донецькій та Луганській областях, але з урахуванням етичних міркувань і існуючої ситуації до них з цього питання окремо не звертаються.

Дуже висока заборгованість також у Львівській та Київській області, у Києві, Дніпрі, Одесі, Полтаві. Боржникам з цих міст дзвонять представники спеціально створеної групи, і намагаються переконати їх вчасно сплачувати внески.

Наголошувалося, що НААУ витрачає багато коштів на просвітницькі оналйн-заходи для адвокатів, надаючи до 40 годин безкоштовного навчання. Але оскільки місця на таких заходах обмежені, НААУ може перестати надавати доступ на такі заходи адвокатам-боржникам.