Захист просить взяти на поруки митрополита УПЦ МП Арсенія і застосувати заставу: адвокат Торопчина-Агалкова

Слов’янський міськрайонний суд почав розглядати клопотання сторін у справі священника УПЦ Московського патріархату, митрополита Арсенія. Настоятелю Святогірської лаври інкримінують розголошення даних про блокпости Сил оборони на Донеччині.

Про це повідомляє Суспільне з покликанням на адвоката Світлану Торопчину-Агалкову.

“Розглядається клопотання сторони обвинувачення щодо продовження тримання під вартою на 60 діб. Сторона захисту подала клопотання про поруки від 10 народних депутатів України і щодо застосування застави до владики”, — розповіла Агалкова.

Це вже друге слухання у справі митрополита Арсенія, яке відбувається у закритому режимі.

Суддя Денис Воронков, який головував, повідомив: “Суд на місці ухвалив, на підставі статті 27, слухати справу в закритому режимі. По-перше, це рішення обумовлене кваліфікацією кримінального правопорушення. По-друге, розпорядженням голови Слов’янського міжрайонного суду від 10.05.2022 року. Ми перейшли в роботу на дистанційній основі. Це все обумовлено місцем розташування суду. Суд не може забезпечити безпеку, коли ви перебуваєте в цьому приміщенні. Тому дозволити, щоб така кількість людей перебувала в одному приміщенні в процесі, де відбувається суд під моїм головуванням, я не можу”.

Настоятель Святогірської лаври перебуває під вартою з кінця квітня 2024 року, відколи його затримали слідчі СБУ за підозрою у передачі даних про Сили оборони.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.