Закон не передбачає такого виду обмежувального припису, як заборона особі входити до місця реєстрації або квартири

За умови доведеності вчинення насильства суд може застосувати інший захід шляхом заборони перебувати у місці спільного проживання.

04 липня 2019року Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду розглянув у порядку письмового провадження без повідомлення учасників справу за заявою ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про видачу обмежувального припису, в якій заявник просила суд заборонити ОСОБА_2 входити до квартири та перебувати у ній.

Задовольняючи частково заяву, суди першої та апеляційної інстанцій вважали, що видача обмежувального припису надасть можливість родині уникнути конфліктних ситуацій та вирішити питання спільного проживання. Однак, законне передбачає такого виду обмежувального припису, як заборона особі входити до місця реєстрації (квартири), тому правильним буде заборонити ОСОБА_2 перебувати у місці спільного проживання з ОСОБА_2, строком на один місяць.

Верховний Суд із вказаним висновком погодився та вважав, що визначений судами захід тимчасового обмеження прав спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи, є необхідним і пропорційним у цій справі.

Детальніше з текстом постанови Верховного Суду від 04 липня 2019 року у справі No 638/17813/18 (провадження No 61-6759св18) можна ознайомитися за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/82826699