Законодавчий тролінг від нардепа Мамки: Президент України може ухвалювати Правильне рішення як винятковий управлінський захід, зокрема у формі кримінально-правового заходу

Народний депутат Мамка Григорій Миколайович вніс у Верховну раду України законопроєкт “Про внесення змін і доповнень до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України” за реєстраційним номером 5672-1 від 24.06.2021.

Зазначена ініціатива відображена на сайті Верховної ради України.

Відповідно до пояснювальної записки до законопроєкту Президенту України надається можливість ухвалювати Правильні рішення.

Розділ XV-1. ПРАВИЛЬНЕ РІШЕННЯ
Стаття 108-1. Правильне рішення
1. З метою забезпечення своєчасного й ефективного забезпечення прав і свобод людини та гідних умов її життя, підтверджуючи європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України, задля задоволення суспільних очікувань щодо боротьби із корупцією та інших питань, Президент України може ухвалювати Правильне рішення як винятковий управлінський захід, зокрема у формі кримінально-правового заходу. 2. Правильне рішення має своїм завданням правове забезпечення реалізації повноважень Президента, які прямо не визначені Конституцією України, але є необхідними з огляду на політичну доцільність та запит суспільства на рішучі реформи та з інших питань. 3. Положення цієї статті поширюються на громадян України, іноземців та осіб без громадянства. 4. Про ухвалення Правильного рішення Президент України видає указ. 5. Правильне рішення, ухвалене Президентом України, є обов’язковим, остаточним і оскарженню не підлягає. 5. Правильне рішення є тимчасовим кримінально-правовим заходом. Норми, що його регулюють, підлягають скасуванню через 10 (десять) років, після припинення виконання повноважень чинним Президентом України.
Витяг з пояснювальної записки до законопроєкту