Запропонований на розгляд парламенту законопроєкт не охоплює весь спектр саморегульованих організацій: адвокат Ющенко

Ухвалення базового закону, який визначатиме основи роботи саморегульованих організацій, могло б стати важливим етапом для запровадження повноцінної децентралізації в Україні.

Про це йшла мова в ході круглого столу “Законодавче регулювання діяльності саморегулівних організацій: сучасний стан і шляхи вдосконалення”, передають Українські новини.

У заході взяли участь представники саморегульованих організацій арбітражних керуючих, приватних виконавців, адвокатури, народні депутати.

Голова комітету Національної асоціації адвокатів України з законотворчих ініціатив з питань адвокатської діяльності Олексій Ющенко звернув увагу на те, що запропонований на розгляд парламенту законопроєкт не охоплює весь спектр саморегульованих організацій.

“Він регулює питання, пов’язані з господарськими саморегульованими організаціями, але не бере до уваги питання, пов’язані з такими організаціями професійного саморегулювання, як наша”, – розповів він.

На думку Олексія Ющенка, можна було б говорити про прийняття окремих законів в кожній сфері, але в такому випадку створення саморегулівних організацій може розтягнутися на 10 і більше років.

“Тому краще спочатку прийняти один базовий, ключовий закон, створити ці саморегульовані організації і вже з їх участю розробляти зміни до спеціальних законів”, – зазначив він.