Зараз держава не в стані забезпечити гідне життя громадян: Третьякова

Зараз держава не в стані забезпечити гідне життя громадян, повідомила під час виступу у Конституційному суді України Галина Третьякова, Голова Комітету Верховної ради України з питань соціальної політики Галина Третьякова.

Про це йдеться у Судебно-юридическая газета.

Окремо Голова комітету зазначила, що гідне життя – це не лише про певний рівень матеріальних благ. Держава також повинна приділяти достатню увагу створенню належної інфраструктури для людей, які мають відповідні потреби: для батьків із дітьми, для осіб з інвалідністю тощо. Однак, вона зазначила, що наявність такої інфраструктури не є самодостатньою для гідного життя громадян. Тобто, гідне життя – це поєднання фінансового забезпечення та належної соціальної інфраструктури.

Суддя КСУ Сергій Сас звернувся до депутатки з уточненням про те, чи відповідає її визначенню гідного рівня життя встановлення прожиткового мінімуму для обчислення заробітної плати прокурорів та інших осіб. На що голова Комітету відповіла, що вона виступає проти такої ідеї, адже це демонструє те, що держава неспроможна забезпечувати покладені на неї фінансові зобов’язання щодо громадян. Через це і доводиться створювати такі квазі-величини.