Забронювавши суддів, прокурорів, та оминувши при цьому адвокатів, держава порушує гарантії дотримання прав людини

Забронювавши суддів, прокурорів, працівників органів досудового розслідування і правоохоронних органів та оминувши при цьому адвокатів, держава порушує гарантії дотримання прав людини.

На цьому наголосили у Національній асоціації адвокатів України, повідомляє інформаційний портал “Юридичний факт”.

Так, у зв’язку з рішенням Кабміну про визнання важливими громадських організацій, які виконують проєкти за іноземні гранти, та бронювання від мобілізації всіх їхніх співробітників, незрозумілою залишається позиція щодо адвокатів.

Голова НААУ Лідія Ізовітова звернула увагу на неоднозначну реакцію суспільства на наказ від 21 червня 2024 року №76 і наголосила, що питання бронювання адвокатів, яке піднімалося неодноразово, досі не вирішене.

Адвокати відіграють ключову роль у захисті прав громадян, забезпечуючи право на правову допомогу, яке гарантоване Конституцією України. Це право не може бути обмежене, навіть під час воєнного стану. Лише адвокати мають право представляти клієнтів у суді і захищати їх від кримінальних обвинувачень.

Якщо держава забезпечує бронювання для суддів, прокурорів та правоохоронців, але ігнорує адвокатів, це порушує права людини і ускладнює функціонування правосуддя, яке неможливе без участі адвокатів.

“Оскільки відповідно до статті 12 закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” саме Кабінет Міністрів України організовує бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час, у зверненні до премʼєр-міністра НААУ просить ініціювати зміни до відповідних нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України для встановлення правових підстав бронювання адвокатів, які є військовозобов’язаними”, – підкреслили у НААУ.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.