Телемарафон “Єдині новини” згадано у звіті Держдепартаменту США щодо дотримання прав людини

Державний департамент США у своєму звіті про дотримання прав людини у світі в розділі про Україну згадав телемарафон.

Згідно зі звітом, в Україні в 2023 році спостерігалися випадки порушення права на свободу слова, повідомляє Радіо Свобода.

«Конституція і закон передбачають свободу вираження поглядів, у тому числі для преси й інших ЗМІ, але влада не завжди поважала ці права. Президент Зеленський підписав указ про введення воєнного стану в лютому 2022 року після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, що дозволило подальше обмеження ЗМІ і свободи медіа. Наприклад, національний телемарафон – ротаційна платформа каналів, які дотримуються урядової лінії повідомлень про війну – забезпечив безпрецедентний рівень контролю над телевізійними новинами у прайм-тайм. Більше того, деякі ЗМІ повідомили про відсторонення від вигідних контрактів на мовлення і тиск з боку Офісу президента ще навесні 2022 року», – йдеться у звіті.

У Держдепартамент заявили також, що уряд України забороняв, блокував або накладав санкції на ЗМІ й окремих журналістів, які вважалися загрозою національній безпеці або які висловлювали позицію, що, на думку влади, підривала суверенітет і територіальну цілісність країни.

«Деякі спікери, які критикували уряд, також були занесені до «чорного списку» урядових програм новин. Журналісти-розслідувачі, які критикували уряд, інколи ставали мішенню негативних кампаній у соціальних мережах, іноді через дружні до уряду канали. Інші практики продовжували впливати на свободу ЗМІ, включаючи самоцензуру», – йдеться в звіті.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.