Затримано керівників посту “Столичний” Київської митниці: вимагали 300 доларів США з кожного контейнеру

Працівники Державного бюро розслідувань за матеріалами СБУ викрили керівництво митного посту «Столичний» Київської митниці Держмитслужби України.

Посадовці системно вимагали хабарі від суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, які ввозили в Україну товари широкого вжитку.

Про це повідомляє ДБР.

Встановлено, що за безперешкодне митне оформлення товарів та пришвидшення процедури митного оформлення митні ділки брали 300 доларів США з одного контейнеру. Лише за короткий період слідство задокументувало факти отримання хабарів на кілька тисяч доларів США.

Працівники ДБР спільно зі співробітниками СБУ затримали зловмисників під час одержання чергової частини хабаря від одного з імпортерів.

Про підозру повідомлено начальнику митного посту «Столичний» Київської митниці та виконувачу обов’язки заступника начальника митного посту «Столичний». Митники підозрюються у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.