Затримано командира роти Збройних сил України брав гроші з підлеглих за отримання статусу учасника бойових дій

У Дніпропетровській області працівники Територіального управління ДБР Полтави затримали командира роти однієї із військових частин під час отримання хабаря від підлеглого за надання статусу учасника бойових дій. 

Про це повідомляє прес-служба Державного бюро розслідувань.

Капітан Збройних Сил України розробив схему видачі УБД без фактичного перебування військових у районі проведення Операції Об’єднаних сил.

Користуючись тим, що з жовтня 2020 року його військова частина дислокується у районі проведення  операції Об’єднаних сил на Донбасі, командир роти за 40 тисяч гривень дописував у ротацію військових.

Оперативники задокументували декілька десятків військовослужбовців, які за документами мали бути на передовій лінії оборони, а насправді знаходились у себе вдома.

Капітана ЗСУ затримали «на гарячому» у місті Новомосковськ Дніпропетровської області під час отримання грошей від підлеглого військовослужбовця за те, що він буде значитись у районі проведення операції Об’єднаних сил на території Луганської та Донецької областей, однак фактично там не перебуватиме.

Слідчі ДБР повідомили командиру про підозру у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Досудове розслідування триває, проводяться обшуки, встановлюється повна кількість військовослужбовців, які скористались послугами командира роти та отримали статус УБД.

Процесуальне керівництво здійснює Дніпропетровська обласна прокуратура, оперативний супровід – СБУ.