Затримано житомирського адвоката, який вимагав 40 тис грн за “закриття” неіснуючої перевірки: ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 369, ч. 1 ст. 190

Працівники ДБР затримали адвоката із Житомира, який вимагав гроші у працівника одного лісомисливського господарства. Гроші начебто призначались «детективу» ДБР за завершення перевірок.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Зокрема, адвокат вийшов на лісника з інформацію «з надійних джерел», про те, що ніби працівники ДБР вивчають законність його діяльності у лісництві. За 40 тис. гривень він обіцяв «домовитися» із правоохоронцями щодо «припинення проведення перевірки». При цьому вимагач посилався на свої «зв’язки в Бюро».

У ході проведення слідчих дій було встановлено, що адвокат вводив службовця лісової галузі в оману аби «збагатитися». Жодної інформації щодо неправомірних дій лісівника в Бюро не було, і жодних перевірок не проводилось. Тим більше не було у нього і жодних зав’язків з правоохоронцями.

Працівники ДБР затримали адвоката «на гарячому» під час одержання частини коштів. Затриманому повідомлено про підозру за фактом підбурювання до надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище, та шахрайстві (ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 369, ч. 1 ст. 190). Йому загрожує до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Житомирська обласна прокуратура.