Затверджено Положення про Комітети Національної асоціації адвокатів України

З метою сприяння підвищенню рівня залученості адвокатів у процес удосконалення правової системи держави та наближення її до міжнародних стандартів, запровадження кращих міжнародних практик та інновацій в адвокатську діяльність, налагодження плідної співпраці, надання допомоги у професійному розвитку молодим адвокатам НААУ реформує постійно діючі колегіальні дорадчі органи – Комітети.

Розпорядженням Голови НААУ, РАУ № 110 від 13.07.2021 року було затверджено та введено в дію єдине для усіх Положення про комітети Національної асоціації адвокатів України, повідомляє прес-служба НААУ.

Положення передбачає оновлення інституційної структури та організації роботи комітетів, визначені основні права та обов’язки комітету. Зокрема, запроваджуються ради комітету, які формуватимуть політику роботи комітету, та підписники комітету.  Підписником комітету може стати адвокат, відомості про якого містяться в ЄРАУ, та який шляхом проставлення відповідної позначки в особистому кабінеті на сайті НААУ слідуючи командам системи виявить бажання отримувати інформацію про діяльність комітету. Відповідні технічні можливості знаходяться в стадії розробки.

Відповідно до Положення з метою представництва комітетів у регіонах України, забезпечення належного рівня комунікації, реалізації завдань та досягнення мети створення, Голова НААУ, РАУ може призначати регіональних представників комітетів при Радах адвокатів регіонів із числа адвокатів відповідного регіону.

Положенням також закріплені функції та повноваження координатора комітетів, який здійснює організаційне та інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності комітетів, координує їх діяльність зі стратегічними напрямками діяльності НААУ, РАУ, органами адвокатського самоврядування, органами державної влади та іншими установами й організаціями.

Станом на 14.07.2021 року в НААУ діють 45 комітетів.

Детальніше ознайомитися з Положенням про комітети Національної асоціації адвокатів України можна за посиланням.