Звільнення судді з посади на підставі того, що суддя звинувачується в колабораціонізмі, в законі не передбачено: Голова ВС Князєв

Набуття громадянства іншої держави має наслідком припинення повноважень судді.

Про це заявив Всеволод Князєв, Голова Верховного Суду в інтерв’ю PRAVO.UA.

“Припинення повноважень судді відбувається в результаті різних юридичних фактів. Це може бути і смерть судді, і втрата громадянства України, і так далі. В усіх цих ситуаціях для голови відповідного суду є лише одна юридична можливість — відрахувати суддю із штату, припинити з ним трудові відносини. Це врегульовано і Конституцією України, і Законом України «Про судоустрій і статус суддів». І якщо такі випадки будуть траплятися, то саме так мають діяти голови судів, звісно, якщо інше регулювання не буде запроваджено в законодавстві.

Що стосується суддів-колаборантів, то такої підстави, як звільнення судді з посади на підставі того, що суддя звинувачується в колабораціонізмі, в законі не передбачено. Та її і не може бути, бо для цього необхідний вирок суду, яким буде встановлено вину тієї чи іншої особи у вчиненні відповідного злочину. Тільки після цього будуть наставати певні наслідки для судді, зокрема і відрахування зі штату”, зазначив Голова Верховного Суду.