15 років позбавлення волі з конфіскацією: суд визнав Онищенка винним у розкраданні природного газу

Колегія суддів Вищого антикорупційного суду оголосила вирок народному депутату України VII скликання та його фінансовому директору, обвинувачених у заволодінні державними коштами на суму понад 740 млн грн під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з публічним акціонерним товариством «Укргазвидобування».

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Вирок оголошено заочно, оскільки Онищенко вже давно переховується за кордоном і оголошений в Україні у розшук. Крім того, суд ухвалив рішення про конфіскацію майна екснардепа.

Також до 12 років позбавлення волі з конфіскацією засуджено фінансового директора, співорганізатора схеми Олену Павленко.

Онищенка визнано винним в організації корупційної схеми з розкрадання державних коштів під час видобутку та продажу природного газу в межах договорів про спільну діяльність з ПАТ “Укргазвидобування”, тобто перепродажу купленого у держкомпаній газу своїм же фірмам за заниженими цінами.

Наслідком “газової схеми” стали збитки державі у розмірі близько 3 млрд грн. Із них 740 млн грн — втрачений дохід ПАТ “УГВ”, який отримали компанії, підконтрольні Онищенку. Ще 2 млрд грн — це втрати державного бюджету через рішення Державної фіскальної служби України про розстрочення виплати ренти за користування надрами.

Загалом, у реалізації корупційної схеми, за даними слідства, були залучені понад 60 структур, в тому числі дві товарні біржі та п’ять іноземних структур.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.