5 років позбавлення волі для судді Міжгірського районного суду Закарпатської області: вирок від ВАКС

У понеділок, 22 березня, колегія суддів Вищого антикорупційного суду ухвалила вирок у справі за обвинуваченням судді Міжгірського районного суду Закарпатської області у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Про це повідомляє прес-служба ВАКС.

ВАКС визнав винуватим суддю у вчиненні вказаного кримінального правопорушення та призначив покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років із позбавленням права обіймати посаду судді на строк 3 роки з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна.

Щодо призначення додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати посаду судді, суд виходив з того, що обвинувачений вчинив відповідний злочин саме за такою посадою з використанням відповідного службового становища, а тому додаткове покарання призначене на максимально можливий строк.

Запобіжний захід у виді застави у розмірі 80 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 168 160 гривень, залишено без змін до набрання вироком законної сили.

Нагадаємо, що суддя Міжгірського районного суду Закарпатської області обвинувачувався у тому, що він висловив прохання та одержав 15 тис. грн за ухвалення рішення на користь позивача у цивільній справі про стягнення суми боргу за невиконані роботи. Суддю було викрито одразу після отримання всієї суми неправомірної вигоди.

Із повним текстом вироку можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером справи 991/3921/20