Адвокат Бєлік розмістив петицію щодо мобілізації адвокатів як тиск на процесуальних опонентів в системі правосуддя

Адвокат Андрій Бєлік заявляє, що прокурори не підлягають мобілізації але адвокати, які є їх процесуальними опонентами в суді, підлягають, що використовується для тиску на адвокатів і порушується ст.131-2 Конституції України.

Про це йдеться у петиції, розміщеної на сайті Офіційне інтернет-представництво Президента України.

Відповідно до ст.22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються, і не можуть бути скасовані. Крім того, ст.102 Конституції України президент є гарантом додержання прав визначених Конституцією та Законами України.

Конституція України в своїй статті 131-2 закріплює незалежність гарантії адвоката. Стаття 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» зазначає, що професійні права, честь і гідність адвоката гарантуються та охороняються Конституцією України та іншими законами, зокрема: забороняються будь-які втручання і перешкоди здійсненню адвокатської діяльності та багато іншого.

Також, необхідно зазначити, що ст.397 КК України передбачена кримінальна відповідальність за втручання в діяльність адвоката. Наразі, все більше зʼявляється випадків коли працівники ТЦК при виконанні адвокатами захисту громадян, в незаконний спосіб вчиняють тиск на адвокатів шляхом незаконного затримання в приміщенні ТЦК, шантаж і тиск питанням примусової мобілізації і т.д.

Враховуючи зазначене, з метою реалізації процесуального принципу змагальності сторін в судовому процесі між прокурором та адвокатом, виконання гарантій прав адвокатів, виключення можливості тиску на адвокатів, є необхідність внесення змін до ст.23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”в частині звільнення від мобілізації адвокатів.

На момент публікації петиції набрала 3381 голосів з 25000 необхідних для розгляду Офісом Президента України.

Статус

Триває збір підписів залишилося 87 днів. Петиція за посиланням.