Адвокат Чекман просив суд захистити його честь і не асоціювати його з УПЦ МП, яка виправдовує збройну агресію проти України

Протоієрей, адвокат у справі Києво-Печерської лаври УПЦ МП і захисник митрополита Павла Микита Чекман програв суд журналістам 5 каналу.

Про це повідомив Главком.

На початку травня позивач потягнув до суду редакцію 5 каналу та журналістку Олену Рибінську за сюжет на релігійну тематику. Зокрема, телеканал висвітлював хід судового засідання у господарському спорі між національним заповідником та Києво-Печерською лаврою УПЦ МП. Також журналісти взяли коментар у позивача, якого протитрували як «адвокат сторони відповідача УПЦ МП».

Водночас Микита Чекман розцінив таке титрування порушенням власної честі, гідності та ділової репутації як священника та настоятеля Української православної церкви. Він просив суд визнати недостовірною і такою, що не відповідає дійсності, інформацію журналістів, яка поширена з використанням неповних, перекручених відомостей, що несуть негативні асоціації – приналежність позивача до структури (МП), яка виправдовує збройну агресію проти України.

Натомість Чекман наполягав, що релігійна організація, до якої він належить, згідно зі статутом, не має приставки «МП».

Подільський районний суд Киэва відмовив у задоволені позову адвоката. Суд вважає, що позивач не надав доказів, що вислови журналістки 5 каналу є фактичними твердженнями, а також те, що якимось чином порушуються його права чи порочиться ділова репутація.

«У викладеному відео здійснено аналіз ситуації та висловлено судження, яке є критичною оцінкою, яку не можна спростувати у судовому порядку. Оспорювані висловлювання не містять недостовірної інформації, тобто такої, яка не відповідає дійсності, а є лише суб’єктивними судженнями. Отже, позивачем не доведено факту поширення відповідачем недостовірної та такої, що завдає шкоду честі, гідності та ділової репутації позивачу інформації», – дійшов висновків суд.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.