Адвокат Чекман закликав паству УПЦ МП долучитися до юридичного спаму та оприлюднив зразки заяв, після відправлення яких треба написати адвокату Аллі Коцюбі

Протоієрей Микита Чекман опублікував проекти документів, за допомогою яких віруючі можуть протистояти діям співробітників заповідника та поліцейських.

Про це він написав у своєму Telegram-каналі.

В повідомленні зазначається, що адвокати Києво-Печерської лаври закликають віруючих УПЦ приєднуватися до юридичного захисту обителі та пропонують використовувати для цього зразки необхідних документів із детальними інструкціями.

«В той час, як представники Заповідника, що входять до складу Комісії, та співробітники поліції чинять беззаконня на території Києво-Печерської Лаври, парафіяни Української Православної Церкви, яких обурюють протиправні дії, можуть долучитися до захисту Святині у правовому полі, – зазначив отець Микита. – З цією метою розроблено проєкти процесуальних документів з інструкціями щодо їх подання».

Адвокат опублікував проєкти наступних документів:

⦁ повідомлення про вчинення кримінального правопорушення до Печерського управління поліції ГУНП у м. Києві;
⦁ запиту на отримання публічної інформації до Національного Заповідника «Києво-Печерська лавра»;
⦁ позовної заяви до Печерського районного суду м. Києва;
⦁ заяви до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини;
⦁ заяви до Державної служби з етнополітики та свободи совісті.

«Рекомендуємо подати одну чи декілька заяв (на Ваш вибір). Впевнені, що бурхлива реакція громадян України та звернення до правоохоронних та правозахисних органів, зможуть вплинути на ситуацію», – зазначає отець Микита.

Він запропонував «у разі виникнення будь-яких питань» звертатись за телефоном +380964679800 – адвокат Алла Євгенівна Коцюба – або писати на електронну пошту lavra.law@gmail.com.

«Після подання звернень просимо повідомити про це адвокатів Лаври за електронною адресою», – додав отець Микита.