Адвокат, який виграв справу на 9,5 мільярдів доларів проти нафтової компанії Chevron, потрапив до в’язниці

Стівена Донцігера, екологічного активіста та адвоката, який виграв наймасштабніший судовий процес проти нафтової компанії, у липні суд визнав винним.

Про це пише The New York Times.

Стівен Донцігер, юрист з охорони навколишнього середовища та прав людини, який виграв угоду з Chevron на суму 9,5 мільярдів доларів через інцидент щодо розливу нафти на землях корінних народів у тропічних лісах Амазонки, відправився до федеральної в’язниці для шестимісячного ув’язнення.

У липні пан Донцігер був визнаний винним у шести епізодах щодо приховування доказів у тривалій складній юридичній боротьбі з Chevron, яка стверджує, що пан Донцігер сфабрикував докази у 1990-х роках, щоб виграти позов, який він подав проти нафтового гіганта від імені 30 000 корінних жителів Еквадору. Звинувачення призвели до того, що минулого року пана Донцігера лишили адвокатського свідоцтва.

Тепер Донцігер потрапив до федеральної в’язниці в Денбері, штат Коннектикут, де він буде відбувати свій шестимісячний термін ув’язнення. Він уже провів під домашнім арештом понад 800 днів після того, як суд прийняв рішення, мотивуючи можливість втечі обвинуваченого, повідомив його адвокат Рональд Л. Кубі.

“На 100 сторінок скарги апеляційний суд 10 словами відмовив у моєму звільненні», – написав пан Донцігер у Twitter у вівторок. «Це не передбачено законом. І це не справедливість».