Адвокат, прокурор і новий прем’єр Сполученого Королівства: хто такий Сер Кір Родні Стармер

У Великій Британії відбулися дострокові парламентські вибори, де лейбористи під керівництвом Кіра Стармера здобули перемогу з 410 місцями значно перемігши консерваторів.

Адвокат та прокурор

Кір Стармер закінчив Лідський університет зі ступенем бакалавра мистецтв з права, а потім вивчав право в Сент-Едмунд-Голлі Оксфордського університету, де здобув ступінь бакалавра цивільного права. У 1987 році був прийнятий до колегії адвокатів і спеціалізувався на правах людини, працюючи під керівництвом Хелени Кеннеді і Джеффрі Робертсона. До 1990 року працював у правозахисній групі інтересів «Liberty», потім у адвокатському бюро «Doughty Street Chambers», як і раніше займаючись захистом прав людини. Співробітник центру прав людини при Ессекському університеті, консультант з прав людини Асоціації старших поліцейських офіцерів, радник з прав людини Наглядальницької ради Північноірландської поліції.

У 2002 році призначений королівським адвокатом.

Стармер брався за важкі та резонансні справи, захищав простих людей, зокрема надавав безкоштовну юридичну допомогу учасникам протестів проти економічних реформ (експериментів) влади, представляв профспілки, мігрантів у позовах проти держави й навіть осіб, яких підозрювали в тероризмі, а також лівих активістів у позовах до глобальних корпорацій. Найвідомішим кейсом, мабуть, є позов McDonald’s до екоактивістів, яких корпорація звинуватила у наклепі та паплюженні репутації. Справа затягнулася на 10 років та пройшла всі інстанції, Стармер програв у Великій Британії, але взяв реванш у Європейському суді з прав людини.

Далі Кір Стармер змінив адвокатуру на прокуратуру. З 2008 по 2013 роки він очолював Королівську прокурорську службу та виконував обов’язки головного державного обвинувача. На цій посаді Стармер проявив себе добре, за що отримав високу відзнаку – The Most Honourable Order of the Bath та офіційно став сером Кіром.

новий прем’єр Сполученого Королівства

На виборах вперше за 14 років переважну більшість місць у парламенті здобула опозиційна Лейбористська партія. 5 липня 2024 року Кір Стармер став новим прем’єр-міністром Великої Британії.

Ще в лютому 2023 року Кір Стармер відвідав Київ та мав зустріч з президентом Володимиром Зеленським. Пізніше Стармер прямо заявляв, що лідерство Великої Британії у питанні підтримки України збережеться і не буде переглянуте.

Також Стармер підтримав видачу ордера на арешт для Путіна і створення міжнародного трибуналу з притягнення Росії до відповідальності за агресію проти України.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.