Адвокат репера Suge Knight уклав угоду про визнання винуватості: тепер йому довічно заборонено займатися адвокатською діяльністю

Адвокат Сьюджа Найта визнав себе винним у змові та лжесвідченнях, і тепер йому буде довічно заборонено займатися адвокатською діяльністю після того, як прокурори звинуватили його в змові з метою підкупу свідків, щоб вони збрехали на користь реп-магната, коли йому висунули звинувачення у вбивстві в 2016 році.

Про це пише Los Angeles Times.

Спочатку прокуратура звинуватила 57-річного Метью Флетчера в змові з метою надання неправдивих свідчень, перешкоджанні правосуддю та підкупу свідків після отримання ордера на прослуховування телефонних дзвінків адвоката у в’язниці. Його також було звинувачено у пособництві і хабарництві на підставі свідчень, які він давав на дисциплінарному слуханні в Адвокатурі штату Каліфорнія в 2016 році.

Після визнання вини Флетчеру загрожує майже чотири роки в’язниці.

Репер Найт визнав себе винним у ненавмисному вбивстві в 2018 році, більше ніж через три роки після того, як він збив на своєму Ford F-150 Терра Картера на стоянці Tam’s Burgers у Комптоні. Картер помер від отриманих травм.

Юридична команда Найта неодноразово стверджувала, що засновник Death Row Records захищався від нападу озброєних нападників. Прокурори стверджували, що, намагаючись підтвердити цю заяву, Флетчер та інший адвокат Найта, Таддеус Калпеппер, збиралися заплатити свідкам, які сказали, що вони ніби бачили групу чоловіків зі зброєю, направлену на Найта.

Детективи вперше допитали Найта і його наречену Той-Лін Келлі. Слідчі департаменту шерифа округу Лос-Анджелес також отримали ордер на прослуховування дзвінків між Найтом і Флетчером, які інакше були б захищені конфіденційністю адвоката і клієнта.

Через кілька місяців детективи звернулися до Найта з пропозицією дати свідчення, хоча він зазначив, що не був присутнім на місці злочину.

У записаних розмовах з інформатором Флетчер зробив кілька коментарів, які прокурори використали як доказ змови.

«Якщо вони визначились з ціною, давайте заплатимо їм», — сказав Флетчер інформатору під час одного дзвінка. «Я сказав… чувак, ти завжди можеш заробити більше грошей. Однак ти не зможеш отримати більше свободи».

У той час як Флетчер та деякі адвокати висловлювали стурбованість тим, що справа була частиною надто широкого переслідування Найта та його найближчого оточення, прокурори неодноразово представляли справу як необхідну спробу очистити правову систему від корумпованого адвоката.

«Системі правосуддя потрібні адвокати, які шукають правди», – заявив заступник генерального прокурора штату. «Брудним адвокатам не місце. Справедливість відбудеться».

На суді Флетчер заперечував усі правопорушення. Він сказав, що будь-які коментарі, які він чув під час дзвінків про гроші, стосувалися його зацікавленості в компенсації людям за відео, які вони, можливо, зняли на місці події, де зображено озброєних нападників. Флетчер неодноразово нагадував присяжним, що прокурори не представили жодного свідка, який сказав би, що він просив їх збрехати або пропонував їм гроші.

Щоб підтримати обвинувальний вирок щодо епізоду змови, прокурорам потрібно було лише довести, що Флетчер та один із його співучасників, група, до якої входили Найт, Келлі та Калпеппер, планували або підкупити свідка, або перешкодити правосуддю або надати лжесвідчення.

Лу Шапіро, відомий адвокат Лос-Анджелеса, сказав, що він не вірить, що справа Флетчера матиме «страшний ефект» для інших адвокатів, оскільки коментарі, зроблені під час зафіксованих дзвінків, виходили далеко за межі звичайних дискусій між адвокатом і клієнтом.