Адвокат Свиридовський у справі Гуменюка спростував інформацію, поширену Шевченківським судом Києва

Про фактичні обставини розгляду кримінальної справи проти Ігоря Гуменюка та допущені процесуальні порушення розповів на засіданні комітетів НААУ захисник обвинуваченого Олександр Свиридовський. Він спростував інформацію, поширену судом, в частині стану розгляду справи.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

«Жоден із 153 потерпілих і жоден із свідків, яких налічується близько півтисячі, досі не були допитані. Ми все ще перебуваємо на стадії розгляду письмових доказів», – зауважив адвокат.

О.Свиридовський заперечив, що сторона захисту намагалася затягнути справу. «В наших інтересах було якраз якомога швидше завершити процес. Коли один із суддів колегії пішов у відставку, ми мали законні підстави наполягати на розгляді справи з самого початку, адже відбулися зміни у колегії. Але клопотань з цього приводу не заявлялося і ми продовжили розгляд», – пояснив він.

Адвокат переконаний, що справа має політичне забарвлення. «ЄСПЛ у своїй практиці виробив чотири ознаки політичної справи. Усі вони присутні в кейсі Гуменюка. Оскільки тут фігурують громадські активісти, можу припустити, що самі судді не зацікавлені в постановленні остаточного рішення, – говорить захисник. – Ймовірно вони самі не бажають брати на себе відповідальності за вирок».