Адвоката із Сіднея, який оскаржує накази МОЗ та дозволи на використання вакцини, позбавили ліцензії

Адвокату із Сіднея, який невдало оскаржив дозвіл Нового Південного Уельсу на використання вакцини проти COVID-19, призупинили дію адвокатської ліцензії, після його публікації в соціальних мережах, в яких критикувалось судове рішення словами: “в принципі це нормально вбивати кого завгодно”.

Про це пише The Sydney Morning Herald.

Натан Баклі, директор G&B Lawyers, зібрав за допомогою краудфандингу понад 575 000 доларів США для оскарження низки розпоряджень та наказів Міністерства охорони здоров’я щодо COVID-19, включаючи дозволи на використання вакцин.

В одному дописі у Facebook і Twitter G&B написали: «Сьогодні суддя Біч-Джонс фактично дав зрозуміти, що ніхто в Новому Уельсі не має жодних прав. Ніхто не має права на фізичну недоторканність. В принципі він сказав, що нормально вбивати кого завгодно».

Коли користувач Twitter відповів, запитуючи, чи означає це, що хтось може відрізати яєчка педофілам, обліковий запис G&B Lawyers відповів: «Ви маєте рацію, виходячи з сьогоднішнього рішення. Дій. Педофіли не мають прав».

Інший користувач Твіттера запитав, чи дає це рішення «зелене світло» на «обурення» проти людей, які їх образили. G&B написав: «Так. Біч-Джонс сказав, що ніхто не має жодних прав у Новому Південному Уельсі. Роби, як хочеш».

Юридичне товариство написало звернення пану Баклі 20 жовтня, зазначаючи, що його поведінка демонструє, що він не має права виконувати обов’язки австралійського адвоката.

Враховуючи поведінку Баклі в акаунтах G&B у Twitter і Facebook, він некоректно описав наслідки рішення, а також зробив заяви, які можуть ввести людей в оману щодо наслідків такого рішення, підірвати довіру до здійснення правосуддя та /або погіршити авторитет судді та Верховного суду Нового Південного Уельсу. Адвокату було запропоновано відповісти на ці зауваження у письмовій формі до 5 листопада. І, вже у п’ятницю в соціальних мережах, він підтвердив, що дія його свідоцтва про права на зайняття адвокатською діяльністю – призупинена.

У своєму висновку, опублікованому в реєстрі дисциплінарних стягнень Офісу дисциплінарного комісара, Юридичне товариство зазначило, що «обґрунтовано вважає, що пан Баклі не в змозі далі виконувати невід’ємні обов’язки австралійського адвоката». Аргументація наступна: він не може виконувати першочергові обов’язки щодо здійснення правосуддя; його поведінка може завдати шкоди відправленню правосуддя або зменшити довіру до нього; його поведінка може суттєво зашкодити професії; виникають питання до його доброчесності у всіх діях під час здійснення адвокатської практики.

Призупинення також базується на аналізі і інших коментарів пана Баклі в соціальних мережах. Серед них — поради користувачам Telegram «обійти правила LGA», змінивши свою адресу на порталі ASIC, і допис, де пан Баклі запропонував «безкоштовну юридичну консультацію всім вікторіанцям», які не носитимуть маски, щоб державі стало дуже дорого боротися з «кожним із вас, 6,359 мільйонів вікторіанців» у суді.

Пізніше пан Баклі видалив публікацію і пояснив, що він не писав це відповідно до «духу закону чи надавав юридичні консультації», а це лише було «виявом моїх особистих політичних переконань».

Пан Баклі повідомив, що він буде оскаржувати призупинення його кваліфікації у Верховному суді Нового Південного Уельсу, і опублікував посилання на новий краудфандинговий проект, на якому він вже зібрав понад 18 000 доларів США для майбутнього судового розгляду.

Пан Баклі також опублікував копію надісланого йому листа, в якому повідомлялося, що юридичне товариство зібралося 12 листопада і вирішило призупинити його адвокатську ліцензію. Він в свою чергу, вимагає повернути йому ліцензію та вказав свою поштову адресу.

«Офіційно: до 30 червня 2022 року мене позбавлено свободи слова», – написав пан Баклі.