Валентину Рибіну, якого позбавили статусу адвоката і який працює в окупаційному уряді Херсонщини, повідомлено про підозру: ч. 5 ст. 111-1 КК

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру колишньому українському адвокату у колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 КК України.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

За даними слідства, у листопаді 2022 року під час тимчасової окупації Херсонщини підозрюваний працевлаштувався до незаконно створеного уряду держави-агресора у регіоні. Обійняв посаду «исполняющего обязаности директора организационно-правового та административно-хозяйственного департамента министерства информационной политики Херсонской области».

Він організовував та контролював роботу підрозділу, займався добором працівників, укладенням договорів на поставку товарів, виконанням робіт і наданням послуг для потреб «міністерства».

У серпні 2023 року підозрюваний за вказівкою «в. и. о. губернатора» також виконував повноваження так званого «председателя ликвидационной комиссии министерства информационной политики Херсонской области». Згодом «функції» окупаційного міністерства були передані новоствореному «управлению информационной политики».

Досудове розслідування здійснює Управління СБУ в Херсонській області.

Нагадаємо, право на заняття адвокатською діяльністю Валентина Рибіна було припинено згідно п.4 ч.1 ст.32 ЗУ “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” з 02.09.2022 на підставі Рішення КДКА Тернопільської області від 02.09.2022 року.