Адвоката Осипчука в залі суду побили правоохоронці, щоб примусити його підзахисного написати явку з повинною

Працівники прокуратури та поліції завдали тілесних ушкоджень адвокату Київської області Миколі Осипчуку в залі судового засідання Бердянського міськрайонного суду Запорізької області, паралельно вимагаючи від його підзахисного написати явку з повинною

Про це він адвокат розповів Advokat Post.

Микола Осипчук що на цьому тижні приїхав до Запорізької області, щоб представляти інтереси свого підзахисного, який наразі перебуває у колонії №77 міста Бердянська і в якого сплив термін перебування під вартою, але його вже три дні продовжують незаконно утримувати в колонії.

У четвер, 10 грудня, він брав участь у судовому засіданні, на якому слухалося клопотання слідчого про продовження строку досудового розслідування. Біля 15:30 адвокату стало зле, тому він звернувся до секретаря, оскільки суддя була у нарадчій кімнаті, і повідомив що не може дочекатися коли буде оголошена ухвала. У зв’язку з цим йому запропонували прийти в п’ятницю, 11 грудня до суду для отримання копії ухвали.

«Ввечері, о 18 годині, коли я включив телефон, мені подзвонив слідчий Богдан Володимирович Шнайдер, який приймає участь у цьому кримінальному провадженні як слідчий, і запропонував зустріч. Я відмовився через погане самопочуття. І пізно ввечері я не хотів проводити з ним зустріч тому, що я знаю, що цей слідчий часто бере участь у всіляких провокаційних діях», – розповів він.

Після цього Шнайдер запропонував подзвонити зранку 11 грудня відносно отримання документів і клопотання про продовження строку тримання під вартою підзахисного Миколи Осипчука. Адвокат погодився, але зранку слідчий йому так і не передзвонив. Натомість подзвонив колега, якого раптом призначили адвокатом у справі стосовно окремої процесуальної дії.

«Колега розповів, що слідчий йому сказав що ви знаходитись у кардіолога в лікарні», – розповідає Микола Осипчук.

Коли з’ясувалося, що це – неправда, колега погодився зустрітися перед засіданням і передати матеріали кримінального провадження.

Далі Микола Осипчук з’ясував, що в слідчої судді знаходиться клопотання про продовження строку тримання під вартою його підзахисного, подане у порушення процесуальних строків, і заявив клопотання про негайне звільнення з-під варти. Суддя повідомила, що обидва клопотання розглядатимуться разом 12 грудня.

«Під час судового засідання під звукозапис я звернувся до судді Вірченко Олени Миколаївни у зв’язку з тим, що мав підозру, що мого підзахисного змусили прийняти транквілізатори, чи психотропні речовинами. І він також під звукозапис казав: в мене провали в пам’яті, я не розумію, що відбувається в судовому засіданні і чому я тут знаходжуся», – розповів адвокат.

У зв’язку з цим він заявив клопотання про виклик лікаря і психіатра, щоб зробити забор крові на наявність психотропних речовин. Підзахисний також повідомив що через те, що він переніс два інфаркти і інсульт – йому дають пігулки, але він не знає їхнього призначення.

«Після судового засідання зайшов прокурор Генадій Фомін і слідчий Шнайдер і конвой був замінений на працівників оперативної групи… Тим часом мій підзахисний знаходився за металевою решіткою. В моїй присутності прокурор і слідчий почали вимагати від мого підзахисного явки з повинною, тому що до сьогодні не знайдений труп. Я сказав підзахисному не відповідати на протиправні дії прокурора і слідчого», – розповів адвокат.

Коли Микола Осипчук попросив їх покинути залу засідання, щоб поспілкуватися з підзахисним, вони відмовилося це зробити, йому почали заламувати руки, а прокурор Фомін – почав затискати голову адвоката між решіткою, тим часом потерпіла вимагала від його підзахисного повідомити, де знаходиться труп і написати явку з повинною.

«Слідчий в момент того, як прокурор тримав мене за руки та не відпускав від гратів, наполягав, що буцімто він повідомив мене про процесуальні слідчі дії та вони повинні зараз відбутися за заявою мого підзахисного. Я не захотів брати участь у цьому фарсі та спробував вийти, але двері були заблоковані тими особами, які до цього постійно ходили на всі судові засідання… Це була так звана група підтримки потерпілої. Вони постійно приходили на судові засідання, такі кремезні та сутулі.», – розповідає адвокат.

Коли він все ж спробував вийти з приміщення – прокурор збив його з ніг, через що адвокат вдарився головою об двері. Після цього він забіг до кабінету судді, який знаходився поруч з залом судового засідання та наполягав, щоб до нього зайшов голова суду, але він був відсутній.

«Я звернувся до слідчої судді Вірченко та повідомив про те, що на мене напав прокурор Фомін, але вона відповіла, що бере участь у іншому судовому засіданні, тому звертайтеся офіційно. Я їй зауважив, що моє життя у небезпеці, тому що біля дверей стоять люди, які на мене чекають. Але зрозумів, що так і не отримаю ніякої допомоги від працівників суду», – наголосив Микола Осипчук.

Після цього він звернувся до органів самоврядування адвокатури і повідомив про злочин прокурора Фоміна та представника поліції, який був конвоїром.

«Мені допоміг очільник колегії адвокатів міста Запоріжжя Омельченко Дем’ян Дем’янович, тому що коли я біг до кабінету, він записав це все на мобільний телефон, на відео видно, як я кричу та закликаю до порядку та прошу мене не бити», – розповів адвокат.

Після цього колеги-адвокати з Ради адвокатів Запорізької області змогли вивести його з приміщення суду і відвезли до лікарні для надання медичної допомоги і фіксування травм.

«Рентген показав, що, коли мені зробили підсікання, у мене відбувся забій колінного суставу. Крім того, було встановлено, що я був абсолютно тверезий. Зараз лікарі встановили у мене струс мозку та ще чекаю на результати томографії, також у мене зафіксували дуже великий тиск та наразі також чекаю на результати від кардіолога», – розповів адвокат.

Він вже написав заяву про злочин до Національної поліції, наразі слідча оперативна група чекає поки лікарі завершать його оглядати.

Микола Осипчук додав, що за час, поки розглядається кримінальна справа, невстановлені особи спалили нерухомість мого підзахисного, пограбували машини. Він написав двадцять заяв до правоохоронців про скоєння злочинів.

«Вважаю, що у такий спосіб невідомі впливали на мого підзахисного. Він планував побудувати базу відпочинку у Бердянську, так вони вкрали трейлер, потім вкрали фургон, завдали збитків на кілька мільйонів. Слід зазначити, що всі ці заяву чомусь не розглядаються», – розповів адвокат.