Адвоката з Китаю, який намагався допомогти втікачу з Гонконгу, заарештованому під час втечі до Тайваню, позбавили ліцензії

Влада материкового Китаю позбавила ліцензії вже третього адвоката, який брав участь у захисті втікачів із Гонконгу, яких затримала національна берегова охорона під час спроби втекти до Тайваню минулого року.

Про це пише South China Morning Post.

Лінь Цілей повідомив у неділю, що Пекінське муніципальне бюро юстиції написало йому, що вирішило відкликати його ліцензію.

Адвоката найняла сім’я студента університету Кок Цз-луна, одного з 12 жителів Гонконгу, заарештованих та ув’язнених владою Китаю після спроби втекти від судового переслідування в серпні 2020 року через їхню роль в антиурядових протестах роком раніше.

Згідно з листом, бюро стверджує, що рішення про анулювання ліцензії Ліна було пов’язано з його нездатністю влаштуватися на роботу в іншій фірмі після того, як очолювана ним фірма, Beijing Rui Kai, була знята з реєстрації владою на шість місяців.

У ньому сказано, що Лін може подати заявку на перегляд рішення протягом 60 днів або подати заявку до окружного народного суду Тунчжоу протягом шести місяців.

Лін написав у Твіттері, що зневажливо ставиться до пропозицій влади і зазначив, що раніше суд Тунчжоу вже проігнорував оскарження рішення про скасування реєстрації його юридичної фірми.

“Суд не отримав подання і не відповів”, – сказав він. «Я вже втратив довіру до закону».

Він нічого не міг зробити, сказав Лін, «навіть закони не могли зупинити безсоромні дії».

Двоє інших адвокатів, Лу Сівей і Рен Куаньню, які представляли інтереси сім’ї втікачів, також втратили ліцензії.

Обидва повідомили, що протягом чотирьох місяців їхньої співпраці з обвинуваченими в Гонконзі на них чинили безпрецедентний рівень тиску, включно з тим, що їх закликали залишити справу, веліли утримуватися від спілкування зі ЗМІ та навіть обшукували приміщення їхніх юридичних фірм.

Раніше влада звинуватила Рена, який проживає в провінції Хенань, у порушенні стандартів адвокатської діяльності у справі 2018 року, у якій він представляв послідовника Фалуньгун, духовної групи, забороненої на материку, оскільки її вважали «культовою організацією».

Тим часом Лу був звинувачений у тому, що він «неодноразово робив недоречні зауваження в Інтернеті» протягом тривалого періоду часу, а в травні йому заборонили з міркувань національної безпеки залишати країну для участі в американській програмі стипендій.

У грудні минулого року влада материка повернула до Гонконгу двох молодих підозрюваних, які були серед 12, без пред’явлення звинувачення, а суд Шеньчжень ув’язнив решту 10 на строк від семи місяців до трьох років після закритого судового процесу.

Вісім із них були відправлені назад до Гонконгу в березні, а ще двоє все ще відбувають покарання на материку.

Дев’ять з 10 втікачів, яких було відправлено назад до Гонконгу, були звинувачені за спробу втечі, на додаток до звинувачень щодо участі в громадських заворушеннях.