Адвокатура збирає комітети для обговорення проблеми тривалості розгляду кримінальних справ

Події, пов’язані із самопідривом у Шевченківському районному суді м.Києва обвинуваченого, який 8 років чекав на вирок у своїй справі, поставили руба проблему тривалості розгляду кримінальних справ.

У судовій владі майже одразу звинуватили сторони, які зловживають правами. Також заговорили про необхідність активізації розгляду проекту Закону № 5661 від 14.06.2021, який, зокрема, пропонує посилити відповідальність за такі зловживання.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Де насправді коріння цієї проблеми, – відповідь на це запитання шукатимуть у Національній асоціації адвокатів України у вівторок, 11 липня, під час спільного засідання комітетів з питань захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності, з питань інформаційної політики та інформаційної безпеки, з питань захисту прав людини, з питань верховенства права.

Таке рішення було ухвалене після зустрічі голови НААУ, РАУ Лідії Ізовітової із адвокатом Олександром Свиридовським – захисником загиблого Ігоря Гуменюка.

Нагадаємо, останній у Шевченківському райсуді м.Києва намагався захопити у заручники конвоїрів, поранив двох спецпризначенців й у підсумку здійснив самопідрив у результаті якого загинув у приміщенні суду. Він звинувачувався у терористичному акті майже 8-річної давнини.

Рада суддів України заявила, що цей випадок викрив суттєві проблеми, що присутні у процедурних питаннях Кримінального процесуального кодексу. Вони пов’язані як із недосконалістю самого КПК з огляду на можливості зловживання сторонами своїми процесуальними правами, так і формалізованою участю присяжних в процесах.

Сам О.Свиридовський відкинув звинувачення у спробах затягнути справу і висловив припущення, що в даному випадку, саме судді не бажають брати на себе відповідальності і намагаються усіляко відтягнути момент ухвалення остаточного рішення. Докладніше – за посиланням.