Адвокати Герт-Ян ван ден Берг та Мартен Сандерс вірять, що остаточне рішення Верховного суду Нідерландів у справі скіфського золота буде на користь України

Україна зможе здобути остаточну перемогу у Верховному суді Нідерландів у справі про належність колекції “скіфського золота”.

Про це заявили нідерландські адвокати Герт-Ян ван ден Берг та Мартен Сандерс із команди, яка захищає інтереси України у справі про “скіфське золото”, повідомляє Укрінформ.

Їхня впевненість ґрунтується на тому, що генеральний радник Верховного суду незалежним консультативним висновком також підтвердив необґрунтованість скарг “російських кримських музеїв”.

“Ми отримали висновок генерального радника Верховного суду Нідерландів, який надає незалежні юридичні висновки Верховному суду з питань спору. Зазвичай Верховний суд прислухається до його порад. У 95% випадках Верховний суд приймає рішення відповідно до такої рецензії. Це вже дуже позитивний сигнал, і ми сподіваємось, що остаточне рішення Верховного суду буде на користь України”, – зазначив Сандерс.

Він додав, що якщо 15 вересня 2023 року суд винесе остаточне рішення на користь України, скіфське золото повернуть Україні.

“Якщо воно буде на нашу користь, на користь України, тоді ми поїдемо до музею в Амстердамі і повідомимо, що настав час повертати скарби. У Нідерландах немає жодного суду, який може оскаржити рішення Верховного суду. Тому це найвища судова інстанція, і якщо ми її виграємо, то справа закрита. Після цього скарби маємо повернути Україні”, – додав адвокат.

Герт-Ян ван ден Берг додав, що 26 жовтня 2021 року Апеляційний суд Амстердама ухвалив рішення щодо повернення Україні експонатів виставки Крим. Золотий острів у Чорному морі. Суд підтвердив, що Україна як суверенна держава здійснює контроль за своєю культурною спадщиною відповідно до українського законодавства.

“Остаточне рішення суду у цій справі очікується пізніше цього року. У даному консультативному висновку йдеться про відсутність підстав для оскарження. Отже, рішення про передачу Кримських артефактів державі Україна має залишатися чинним”, – додав він.

Українські адвокати з команди, яка захищає інтереси України у справі про “скіфське золото”, також позитивно оцінюють можливість повернення української спадщини.

“Тепер Україна має рішення суду першої інстанції, рішення апеляції та незалежний висновок генерального радника Верховного суду Нідерландів – все на користь України, хоч і базуються на різних підставах. Що може бути краще? – остаточне рішення Верховного суду у вересні цього року та повернення колекції додому в Україну, яка на цей момент переможе у війні”, – зазначають адвокати Андрій Карнаухов, Олена Гладюк та Андрій Пилипенко.

Як повідомлялося, Апеляційний суд в Амстердамі ухвалив рішення, що колекція скіфського золота з музеїв Криму має бути передана Україні.

Зазначимо, раніше музеї тимчасово окупованого Криму направили до Верховного суду Нідерландів касаційну скаргу на рішення Апеляційного суду Амстердама про передачу колекції скіфського золота Україні.