Основні емоції для нас як юристів, звичайно, були після прийняття рішення Верховним судом Нідерландів: адвокат Карнаухов у справі скіфського золота

Нідерландські та українські адвокати, які представляли інтереси нашої країни у справі про “скіфське золото”, наголосили, що завжди вірили у перемогу та повернення колекції.

Про це адвокати повідомили Укрінформу в Гаазі.

“Дуже чекали на такий результат. Це найбільша винагорода за багаторічну працю. Усвідомлюєш, що система європейського правосуддя працює, і вся наша команда спромоглася довести правоту позиції нашої держави. Основні емоції для нас як юристів, звичайно, були після прийняття рішення Верховним судом Нідерландів. Далі – то були вже більш технічні питання, але наші колеги з Bergh Stoop & Sanders брали безпосередню участь у процесі узгодження умов повернення колекції. З нетерпінням чекаємо, коли колекція буде експонуватись, і, звичайно, відвідаємо виставку особисто”, – сказав адвокат Андрій Карнаухов, партнер адвокатського об’єднання “Сергій Козьяков та Партнери”, що разом з нідерландською юридичною компанією Bergh Stoop & Sanders захищають інтереси держави Україна у справі “скіфського золота”.

Своєю чергою один з нідерландських адвокатів, які представляли інтереси України у справі про “скіфське золото”, Маартен Сандерс зазначив, що багаторічна судова тяганина була завершена, коли Верховний суд Нідерландів оголосив остаточне рішення у справі про належність “скіфського золота”.

“Судовий розгляд завершився у червні 2023 року, коли Верховний суд Нідерландів підтвердив законність рішень судів нижчих інстанцій від 2016 та 2021 років. У кожному з цих рішень йшлося про те, що Музей Алларда Пірсона в Амстердамі має передати колекцію Національному музею історії України у Києві. Таким чином, позов кримських музеїв про повернення колекції на окуповану територію Криму було відхилено трьома нідерландськими судами. З червня 2023 року Національний музей історії України співпрацював з Музеєм Алларда Пірсона в Амстердамі, де дев’ять років зберігалися скарби, для огляду та підготовки їх транспортування до Києва. Для нас, команди юристів Bergh Stoop & Sanders в Амстердамі, які працювали над цією справою дев’ять років, велике полегшення, що скарби досягли свого призначення та перебувають в Києві”, – розповів Сандерс.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.