Якщо рішення буде на користь Богдана Львова – ми його уважно вивчимо, зокрема в частині наведених документів, і, якщо будемо незгодні, прийматимемо рішення щодо оскарження в апеляційному порядку: голова ВС Кравченко

1 грудня 2023 року в Київському окружному адміністративному суді відбулося засідання у справі судді Богдана Львова: якого рік тому відрахували з посади голови Касаційного господарського суду ВС, оскільки за інформацією журналістів суддя має російський паспорт. Львов не погодився з рішенням Верховного Суду й хоче поновитися. Однією зі сторін у справі є ВС.

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко прокоментував події навколо Богдана Львова, повідомляє Mind. UA.

“Посада судді Верховного Суду, а тим більше адміністративні посади – голова Касаційного суду, а тим паче голова Верховного Суду – це занадто серйозні питання, щоб у нашому спілкуванні ми могли дозволяти якісь особисті речі.

Справді, так склалося, що Богдана Львова усунуто не лише з посади голови Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, а й судді – у зв’язку з наявністю паспорта громадянина рф. Це було суб’єктивне рішення ще тодішнього голови Верховного Суду Всеволода Князєва.

Дійсно, згадана справа перебуває на розгляді в Київському окружному адміністративному суді, вже відбулися судові засідання, і, наскільки мені відомо, суд перебуває у нарадчій кімнаті, тому давати будь-які коментарі з цього приводу буде некоректно з мого боку. Одне можу зазначити чітко: після ухвалення судового рішення ми обов’язково уважно його вивчимо та залежно від наведених у ньому аргументів визначимося, чи будемо оскаржувати його в апеляційному порядку. Я не маю права коментувати щось зараз, щоб це не виглядало, як вплив на суд”, зазначив Голова Верховного Суду.

Станіслав Кравченко додав, що буде робити судова інстанція у разі ухвалення рішення щодо поновлення судді Львова на посаді судді Верховного Суду.

“Якщо рішення буде на користь Князєва – звісно, немає сенсу в подачі апеляції.

Якщо рішення буде на користь Богдана Львова – ми його уважно вивчимо, зокрема в частині наведених документів, і, якщо будемо незгодні, прийматимемо рішення щодо оскарження в апеляційному порядку.

До речі, наприкінці грудня 2023 року сталася дуже схожа ситуація щодо Романа Ігнатова – голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Тому, мабуть, на справі Богдана Львова «історія з паспортами» не завершиться”, – додав Кравченко.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.