Адвокати обговорили питання захисту прав інтелектуальної власності артистів

Відбувся ІР-breakfast на тему «Інтелектуальна власність & зірки».  Спікерами дискусії виступили Аліна Сєроштан-Татарінова, адвокатка, патентна повірена, СЕО патентно-юридичної студії BLACK&WHITE та Юрій Охромєєв, адвокат, патентний повірений, керуючий партнер компанії IPJURIX.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Захід модерували Сергій Барбашин – заступник Голови Комітету з інтелектуальної власності та член Ради Комітету Ірина Городецька.

Аліна Сєроштан-Татарінова пояснила, на кого краще реєструвати торговельні марки, під які товари та послуги потрібна реєстрація, а також у яких країнах. Перед реєстрацією варто перевірити, чи не зареєстровано подібні ТМ у спеціальній інформаційній системі Укрпатенту. Зазвичай ТМ реєструють на артиста, лідера гурту, продюсера або продюсерську компанію під класифікації (класи) товарів і послуг.

Також спікер розповіла, які ще об’єкти інтелектуальної власності, окрім ТМ та авторських прав, можуть бути в артиста. Зокрема, це промислові зразки.

Юрій Охромєєв розкрив особливості юридичного супроводу діяльності зірок шоу-бізнесу в Україні. Було обговорено юридичну сторону правовідносин автора з виконавцем та розкрито найвигіднішу форму співпраці. Досить цікавим питанням стало обговорення представництва артистів, які беруть участь у рекламних проектах та ТВ-шоу. Спікер звернув увагу на велику кількість обмежень, що супроводжують участь у таких проектах та надав поради, як їх уникати.

Переглянути фрагмент заходу можна на сторінці НААУ у Facebook.