Адвокати Стерненка стверджують, що тиск у справі від Венедіктової та Авакова

Адвокати громадського активіста Сергія Стерненка заявили про відвід прокурору Миколі Бозовуляку нібито через його упередженість.

Як передає кореспондент УНІАН, у засіданні Шевченківського районного суду Києва з обрання запобіжного заходу Стерненку ще навіть не дійшли до розгляду клопотання по суті, оскільки зараз суд розглядає клопотання його захисників.

Зокрема, захисники зазначили, що Бозовуляка спеціально поставили представляти обвинувачення у даній справі, оскільки інші прокурори відмовилися, «тому що підстав підписувати підозру Стерненку не було».

Адвокати стверджують, що тиск у даній справі чиниться із самого верху – від генерального прокурора Ірини Венедіктової та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Останній, заявляє захист, взагалі навіть теоретично не може бути керівником органу досудового розслідування. Проте, за їхніми даними, саме Аваков з Венедіктовою обговорювали питання щодо вручення підозри Стерненку в навмисному вбивстві, а Венедіктова навіть публічно заявила про те, що Стерненку в будь-якому разі буде вручена підозра, навіть не ознайомившись з матеріалами кримінального провадження. Захисники Стерненка вважають, що прокурор Бозовуляк насправді виконує вказівки свого керівництва, а не норми Кримінального процесуального кодексу.

Сам Стерненко написав на своїй сторінці у Facebook наступне: «Заявляємо відвід ручному прокурору Венедіктової Миколі Бозовуляку, оскільки він є явно упередженим та приховав від суду низку доказів, які доводять мою невинуватість».

Під Шевченківським судом продовжують перебувати люди, які прийшли підтримати Стерненка, так само там дуже багато правоохоронців. Нікого не пускають до приміщення суду.