Адвокати взяли участь у презентації звіту проєкту Ради Європи “Захист прав дітей під час війни і в післявоєнний період в Україні”

Представники НААУ: заступник Голови Комітету захисту прав людини Сергій Старенький, член Ради Комітету Сергій Лисак і керівник Центру «Адвокат дитини» ВША НААУ, заступниця Голови Комітету з сімейного права Лариса Гретченко та членкиня Ради Комітету Людмила Гриценко взяли участь онлайн-презентації звіту проєкту Ради Європи «Захист прав дітей під час війни і в післявоєнний період в Україні» на тему «Аналіз системи правосуддя щодо неповнолітніх, які перебувають у конфлікті з законом в Україні. Практичні аспекти».

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

За словами організаторів, даний звіт є результатом дослідження, проведеного в 2021 році Харківським інститутом соціальних досліджень в рамках проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні, фаза III», в ході якого проводилось інтерв’ювання юристів-практиків у роботі з дітьми, які перебувають в конфлікті з законом.

Зокрема, звіт містить інформацію про:

  • профілактику правопорушень серед неповнолітніх;
  • перекваліфікацію звинувачень проти неповнолітніх у суді;
  • застосування примусових заходів виховного характеру до дітей;
  • реінтеграцію дітей, які перебувають у конфлікті із законом;
  • спеціалізацію органів ювенальної юстиції;
  • збір даних та незалежний моніторинг тощо.

Національна асоціація адвокатів України приймає активну участь в даній роботі і підтримує позитивні зміни, що відбуваються в реформуванні ювенальної юстиції, завдячуючи досвіду наших міжнародних партнерів і безпосередньо Офісу Ради Європи в Україні.

Зі звітом «Аналіз системи правосуддя щодо неповнолітніх, які перебувають у конфлікті з законом в Україні. Практичні аспекти» можна ознайомитися за посиланням.