Адвокати взяли участь в обговоренні проєкту про службу в органах місцевого самоврядування: 6504

У січні 2023 року відбулися засідання робочої групи, утвореної при Комітеті ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Участь у засіданнях узяла Голова Комітету з питань правового регулювання органів місцевого самоврядування НААУ Віра Козіна.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Ця робоча група була створена у грудні 2022 року з метою узгодження позицій зацікавлених сторін під час доопрацювання проєкту Закону про службу в органах місцевого самоврядування (реєстр. № 6504).

Під час обговорення учасники дійшли згоди у більшості питань. Однак позиції розділилися у питаннях обмеження права на зайняття посад в ОМС у зв’язку з накладенням на особу адміністративного стягнення, відеофіксації конкурсного відбору кандидатів на посади в ОМС і повноважень сільського, селищного, міського голови зупиняти розпорядчі акти керівника апарату ради.

Так, представники НААУ підтримали позицію Асоціації міст України щодо обмеження права на зайняття посад в ОМС у зв’язку з накладенням на особу адміністративного стягнення, яка зауважила, що подібна заборона може обмежувати право громадян на участь в управлінні державними справами.

На думку Голови Комітету НААУ, відеофіксація та пряма трансляція записів конкурсного відбору кандидатів на посади в ОМС призведе до необхідності збирання та зберігання великого об’єму інформації про осіб, що виявили бажання піти на службу в ОМС, це зі свого боку призведе до додаткових витрат з місцевого та державного бюджетів. Однак у більшості випадків ОМС не зможуть забезпечити належний кібер-захист відповідної інформації, а тому доцільним є розглядати зберігання такої інформації на загальнонаціональному ресурсі, що також обумовить додаткові витрати.

Що ж до можливості сільського, селищного, міського голови зупиняти розпорядчі акти керівника апарату ради, то позиція учасників була розділена у зв’язку з тим, що у національному законодавстві європейських країн існують різні підходи до вирішення цього питання, але якщо національне законодавство передбачає, що остаточну відповідальність за прийняте рішення несе керівник служби, то особа, яка займає політичну посаду (мер), не має права втручатися.

За результатами робочої зустрічі учасники погодили необхідність доопрацювання законопроєкту та подальшого обговорення проблемних питань.