Американська асоціація адвокатів та Національна асоціація адвокатів України обговорили напрями співробітництва

1 листопада 2022 року під час щорічної конференції Міжнародної асоціації юристів (ІВА) в Маямі (США) заступник Голови Національної асоціації адвокатів України Валентин Гвоздій провів робочу зустріч з Президентом Американської асоціації адвокатів Деборою Енікс-Росс (Deborah Enix-Ross).

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Сторони обговорили питання підтримки українських колег-адвокатів під час війни. Йшлося передусім про їхнє навчання. Валентин Гвоздій акцентував увагу на професійних питаннях, пов’язаних із специфічним доступом до військових злочинів, юрисдикції з відшкодування шкоди, завданої агресією тощо.

Під час зустрічі особлива увага акцентувалася на підтримці НААУ в розрізі її інституційної незалежності в ці важкі часи. Адже НААУ – єдина організація, яка виступає так званим “watch dog” у частині захисту прав людини в Україні.

Дебора Енікс-Росс та Валентин Гвоздій зупинилися на важливості  співробітництва у питаннях необхідності привернення уваги до вагомості юридичної професії під час війни, внеску юристів у перемогу.

Йшлося також і про плани співпраці з адвокатами-жінками, яким під час війни працювати набагато важче, ніж за звичайних умов. Валентин Гвоздій запропонував організувати та провести низку спільних заходів з Комітетом з гендерної політики НААУ.

Особливу увагу було також приділено важливості співробітництва з молодіжним адвокатським середовищем обох асоціацій, зокрема, спільній роботі над проєктом UNBA NEXTGEN.  

Обговорили також питання збереження психічного здоров’я адвокатів під час війни. Дебора Енікс-Росс запропонувала поділитися своїми напрацюваннями і досвідом у подоланні важких життєвих ситуацій. Сторони відзначили, що професія адвоката і без того є стресовою, а під час війни й поготів, тому Національна асоціація адвокатів України та Американська асоціація адвокатів співпрацюватимуть також і в цьому напрямку.

Робота щорічної конференції Міжнародної асоціації юристів (ІВА) в Маямі (США) триватиме до 4 листопада.