АП ВАКС залишила адвоката Горецького у справі Князєва під вартою, але зменшила заставу з 80 млн до 60 млн гривень

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду розглянула скарги сторони захисту на ухвалу слідчого судді ВАКС від 10 липня 2023 року про продовження у справі, в якій фігурує колишній очільник Верховного Суду Всеволод Князєв, щодо продовження запобіжного заходу адвокату Олегу Горецькому строку тримання під вартою з альтернативою внесення застави у 80 млн грн.

Про це повідомляє Суспільне.

За результатами розгляду колегія суддів частково задовольнила апеляційні скарги сторони захисту, змінивши розмір застави, як альтернативи запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, з 80 млн на 60 млн гривень.

Горецький просив суд змінити йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт з насінням електронного браслета та зменшити розмір застави до 10 мільйонів гривень.

Адвокати обвинуваченого посилалися на необґрунтованість запобіжного заходу та погіршення здоров’я підзахисного. Сторона захисту надала суду нові медичні висновки стосовно стану здоров’я Олега Горецького. Також адвокати заявили, що застава не відповідає статкам Горецького, тож він не може її сплатити її та звернулися до суду з проханням про її зменшення.

Своєю чергою прокурор просив суд залишити рішення першої інстанції в силі. Він вважає, що більш м’який запобіжний захід не гарантує відповідну процесуальну поведінку Горецького. Також серед доводів прокурора — тиск на свідків та переховування підозрюваного.