Аргументи шести касаційних скарг сторони захисту щодо порушення вимог КПК і КК були визнані необґрунтованими: вирок судді та адвокату ВС залишив без змін

Фігуранти цього кримінального провадження будуть відбувати покарання: колишній суддя – у виді позбавлення волі на строк 7 років 6 місяців з позбавленням права обіймати посаду судді 3 роки з конфіскацією майна; адвокат – у виді позбавлення волі на строк 7 років з конфіскацією майна.

Про це повідомляє Судова влада.

У цьому провадженні колишній суддя отримав через адвоката 8 тисяч доларів неправомірної вигоди за ухвалення рішення в цивільній справі про поновлення на роботі та виплату компенсації. Крім цього, за місцем обшуку в колишнього судді було знайдено вогнепальну зброю, на яку він не мав відповідного дозволу.

Сторона захисту не погодилася з обвинувальним вироком Вищого антикорупційного суду та рішенням Апеляційної палати ВАКС і оскаржила його в порядку касаційної процедури з мотивів істотного порушення вимог кримінального процесуального закону та неправильного застосування закону України про кримінальну відповідальність.

За наслідками касаційного розгляду колегія суддів Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду дійшла висновку про законність та обґрунтованість оскаржуваних судових рішень. При цьому численні аргументи шести касаційних скарг сторони захисту щодо порушення вимог КПК України і КК України були визнані необґрунтованими.

З повним текстом судового рішення ККС ВС у справі № 760/26347/18 можна буде ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням – https://reyestr.court.gov.ua.