Батька збитого нацгвардційця Тандиром звільнили з лав ЗСУ через непридатність за психічним станом: суд заслухав родичів загиблого

20 листопада у Святошинському районному суді міста Києва заслухали батька та брата загиблого нацгвардійця Вадима Бондаренка, якого у травні на смерть збив суддя Олексій Тандир.

Про це повідомляє hromadske.

Родина нацгвардійця подала цивільні позови щодо компенсації через смерть Вадима. Зокрема, батько загиблого Валерій Бондаренко розповів, що звістка про смерть сина підкосила його морально. Про те, що Вадима на смерть збила машина, він дізнався, поки був у районі бойових дій, під Бахмутом.

«Не було такого дня, щоб ми із сином не спілкувалися. Навіть коли виходили на позиції, де зв’язку немає, він постійно чекав, що я повернуся і віддзвонюся, що живий […] Я був на службі, коли отримав дзвінок, що мого сина вбив суддя. Від цих емоцій досі тіпає, що моєї дитини більше нема через пʼяного водія», — розповів Валерій.

Він розповів, що Вадима призвали на службу у 2021 році. Коли почалося повномасштабне вторгнення, син був на третій лінії оборони Києва. Коли ж окупантів вдалося прогнати з Київщини, Валерій думав, що його син перебуває у безпеці в тилу.

«Дарма», — додав він.

Чоловік розповів, що через депресивний стан після смерті сина не зміг далі нести службу — був в охороні частини, а 30 вересня його звільнили з лав ЗСУ через непридатність за психічним станом.

За словами Валерія, уся родина «пройшла» через швидку допомогу, дізнавшись про смерть хлопця: «У нього є бабуся і дідусь, яких відкачували. Через лікарню всі пройшли». Батько нацгвардійця подав цивільний позов на 1 мільйон гривень.

У суді також виступив старший брат загиблого Вадима Бондаренка, Олександр. Він розповів, що отримав дзвінок зі страшною новиною о 1:30 ночі.

«З ночі й до ранку були страшні відчуття. Здавалося, що це не з нами, що такого не може бути. Скільки років проживши у цій сім’ї, ніколи не бачив і не чув плач і сльози свого батька […] Такий страшний чорний день у житті. Я пам’ятаю той день, як сьогодні, як зараз», — сказав Олександр.

На засіданні сам Олексій Тандир перепросив у батька загиблого хлопця. Брат нацгвардійця запитав, чому ці вибачення надійшли лише через пів року.

Сам Тандир також ставив питання батькові Вадима: чи відомо йому, чи був нацгвардієць без бронежилета, світловідбивальних знаків, що в той день не проводився необхідний інструктаж? Тандир також запитав Валерія Бондаренка: «Чи загинув би Вадим, якби командир блокпоста дотримався всіх правил?»

Батько загиблого відповів: «Я знаю, від чого мій син загинув. Від п’яного водія». Він додав, що закон має бути один для всіх, і закликав суддю винести справедливе рішення.

Нагадаємо, цивільні позови щодо відшкодування моральної шкоди подали дружина загиблого, його матір і батько. Дружина попросила 10 млн грн відшкодування та по мільйону на кожного з дітей, а їх троє.

Наступного засідання суд має намір заслухати дружину загиблого нацгвардійця, Анну. А також розглянути подане клопотання про зміну запобіжного заходу Тандиру.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.