Благородна мета судової реформи може бути знівельована: голова Верховного суду Валентина Данішевська

17 вересня 2021 року, у Верховному Суді відбулося засідання Пленуму, на розгляд якого було винесено звернення Вищої ради правосуддя стосовно направлення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності окремих положень Закону України від 14 липня 2021 року № 1635-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя» (далі – Закон).

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

У своєму зверненні ВРП стверджує про наявність у Законі норм, сутність, зміст і практична реалізація яких не відповідають Конституції України, рішенням КСУ та міжнародним стандартам. Зокрема, Законом передбачено змінений підхід до добору членів ВРП та створення Етичної ради, яка матиме повноваження щодо перевірки на доброчесність суддів та суддів у відставці, зокрема тих, які вже пройшли кваліфікаційне оцінювання. ВРП наголошує на тому, що Законом порушується принцип безперервності роботи органу судового врядування. Окрім того, ВРП заперечує можливість участі міжнародних експертів у кадрових процедурах і вважає, що цей Закон є черговим посяганням на незалежність судової влади.

Так, Голова Верховного Суду Валентина Данішевська зазначила, що судова система тривалий час веде перемовини з народними депутатами України, представниками Офісу Президента України, міжнародними партнерами, представниками громадськості та іншими суб’єктами щодо того, як під час реалізації норм Закону уникнути порушень Конституції України. Інакше благородна мета реформи може бути знівельована.