Будь-які документи, які не відображають волю військовозобов’язаної особи, у жодному разі підписувати не потрібно: адвокат Шуляк

В чергах до ТЦК інколи можна побачити, як чоловіки стоять з так званою групою підтримки — з дівчиною, дружиною або іншою близькою людиною. Інколи заходити разом їм дозволяють, інколи ні. Все залежить від самого ТЦК. 

Чому чоловіки беруть когось із собою і чи це законно, пояснила адвокат Надія Шуляк у Новини.LIVE.

“Це дуже цікаве і болюче питання для адвокатів. Я не буду говорити про всі ТЦК по Україні. Але я стикалася з ситуаціями, коли мене як адвоката, який надає правничу допомогу і надав всі документи про підтвердження моїх повноважень, не допускають зайти в ТЦК разом з клієнтом. Я не мала наміру брати участь у проходженні ВЛК або втручатися в процедуру. Я пропонувала клієнтові бути поруч з ним і дивитися, що йому дають підписувати”, — зазначила адвокат. 

Вона додала, що радить всім дивитися, що вони підписують. Адже на її практиці були випадки, що чоловікам давали, крім необхідних документів, підписати анкету. А в ній було чітко прописано “Анкета добровольця на проходження військової служби”. Це підписувати не потрібно, якщо немає наміру нести військову службу. 

Документи, які треба підписувати:

  • військові облікові документи,
  • анкетування для особової справи,
  • заяви для видачі військового документу.

“Але будь-які документи, які не відображають волю військовозобов’язаної особи, у жодному разі підписувати не потрібно. Тому повертаючись до питання, з ким чоловіки приходять до ТЦК, тут люди бувають різні. Я б не стала жартувати над тим, хто приходить з дружиною або з групою підтримки. Я не заохочую, але це більше психоемоційна підтримка”, — додала адвокат. 

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.