CCBE відзначають позитивний ефект від прийнятих у червні Рекомендацій про визнання кваліфікації українських адвокатів

Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій взяв участь у Засіданні Міжнародного комітету CCBE з надання юридичних послуг, яке відбулося у Князівстві Андорра.

Про це повідомила Національна асоціація адвокатів України.

Під час зустрічі особливу увагу було приділено виконанню правничими та адвокатськими товариствами держав-членів ЄС Рекомендації CCBE від 24 червня 2022 року з визнання кваліфікації українських адвокатів. Усі присутні відзначили значне зменшення формалізму процесу, засвідчили професійну кваліфікацію спеціалістів багатьох країн та посилення співпраці між адвокатськими і правничими товариствами ЄС, а також між ними та НААУ, включно з її представниками за кордоном, у тому числі шляхом регулярного обміну інформацією.

«Ми надзвичайно вдячні CCBE за те, що представники держав-членів ЄС дослухалися до Голови НААУ, РАУ Лідії Ізовітової, яка з перших днів широкомасштабного збройного вторгнення росії в Україну, закликала правничі товариства активізувати підтримку українським адвокатам. Рекомендації про визнання кваліфікації українських адвокатів стали результатом нашої плідної співпраці. НААУ докладає значних зусиль для забезпечення доступу нашим адвокатам до здійснення адвокатської діяльності за кордоном. Велику роль для досягнення таких домовленостей відіграють постійні особисті зустрічі та можливість доносити до представників адвокатської професії з-за кордону історію успіху української адвокатури. Слід також відзначити віддану роботу представників НААУ за кордоном, які працюють на благо наших адвокатів на волонтерських засадах», – зазначив Валентин Гвоздій на засіданні Комітету.

Зокрема, з моменту затвердження Рекомендації CCBE у червні 2022 року, багато правничих та адвокатських товариств держав-членів ЄС провели освітні заходи та семінари для українських адвокатів з питань регулювання здійснення адвокатської діяльності у відповідних країнах та можливостей працевлаштування за кордоном (Колегія адвокатів Словацької Республіки, Юридичне товариство Англії та Уельсу, Федеральна Палата адвокатів Німеччини тощо).