Через зупинення ВККС і непризначення нових суддів, страждає бізнес, який не може в розумні строки отримати доступ до правосуддя: керуючий партнер юридичної фірми GOLAW Гвоздій

Через відсутність законодавчого врегулювання діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів і зупинення призначення нових суддів, страждає бізнес, який не може в розумні строки отримати доступ до правосуддя.

Про це заявив керуючий партнер юридичної фірми GOLAW, адвокат Валентин Гвоздій під час презентації висновків дослідження EBA – Судового індексу-2020, повідомляє УНІАН.

Гвоздій пояснив, що ВККС не може приступити до роботи вже 1,5 роки, а оскільки без участі комісії неможливо призначати нових суддів, як результат – це призводить до кадрового голоду в судовій системі, збільшення навантаження на суддів і затягування судових процесів.

«Ми не хочемо, щоб справи розглядали помічники судді. Ми хочемо, щоб справи розглядали кваліфіковані судді, які пройшли відповідну підготовку. А ці судді просто фізично не встигають якісно розглядати справи. Їхню кількість треба збільшувати в два-три рази», – зазначив адвокат.