Черговий самовідвід судді ВС у справі оскарження Указу Президента про застосування санкцій до Медведчука

26 травня 2021 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду продовжив розгляд справи № 9901/73/21 за позовною заявою Віктора Медведчука, у якій оскаржено Указ Президента України від 19 лютого 2021 року № 64/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 лютого 2021 року “Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”» у частині введення в дію цього рішення РНБО України, а саме п. 7 додатка 1, відповідно до якого застосовано санкції до позивача.

Про це повідомляє прес-служба ВС.

Під час судового засідання суддя-доповідач повідомив, що Служба безпеки України надіслала на адресу режимно-секретного відділу Верховного Суду документи (які підтверджують наявність правових підстав для застосування до позивача санкцій), відомості з яких становлять державну таємницю.

Верховний Суд ухвалою задовольнив заяву судді, який входить до складу судової колегії, про самовідвід через відсутність у нього допуску до державної таємниці. Адміністративну справу передано для вирішення питання щодо її подальшого автоматизованого розподілу між суддями Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, які мають допуск до державної таємниці.

Дату наступного судового засідання з розгляду цієї справи буде повідомлено додатково.