Члени Комітету з кримінального права та процесу НААУ провели навчально-практичний тренінг із підвищення кваліфікації для працівників Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції

Члени Комітету з кримінального права та процесу НААУ Михайло Гончаров й Олександр Мірошник спільно з викладачами Національної академії внутрішніх справ провели навчально-практичний тренінг із підвищення кваліфікації для працівників Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Під час заходу доповідачі розповіли присутнім про основні проблеми, які існують на практиці при оформленні протоколів про скоєння адміністративних правопорушень, проаналізували ситуацію з дотриманням прав особи, яку притягають до адміністративної відповідальності, а також обговорили актуальну судову практику з означеного питання.

Окрему увагу представники НААУ сфокусували на процесуальному статусі викривача, його правах та юридичній відповідальності, зокрема й за неправдиве повідомлення про вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення.

Так, Михайло Гончаров зазначив: «Як засвідчив аналіз судової практики, до цього часу допускаються певні недоліки при складанні протоколів про скоєння адміністративного правопорушення. І реакція судів може бути абсолютно різною: від повернення протоколу та доданих матеріалів на доопрацювання, до закриття провадження у справі. До того ж, зафіксовано й непоодинокі випадки недотримання прав особи, яку притягають до адміністративної відповідальності».

Олександр Мірошник із цього приводу зауважив таке: «На жаль, в опрацюванні інформації щодо можливого вчинення корупційного правопорушення або такого, що пов’язане з корупцією, недостатньо вивчають особи викривачів, а також достовірність відомостей, якими вони володіють».