Чи підлягає перегляду за нововиявленими обставинами постанова апеляції, якою скасовано ухвалу місцевого суду про зупинення провадження у справі?

За змістом ч. 1 ст. 320 ГПК України за нововиявленими обставинами може бути переглянуто не будь-яку ухвалу господарського суду, а лише ухвалу, якою закінчено розгляд справи.

Ухвалами, якими закінчено розгляд справи та які можуть бути переглянуті за нововиявленими обставинами, є: ухвали суду першої інстанції про закриття провадження у справі чи залишення позовної заяви без розгляду; про відмову
у задоволенні заяви про скасування рішення третейського суду; про скасування рішення третейського суду; про видачу виконавчого листа або відмову у видачі виконавчого листа на примусове виконання рішення третейського суду; ухвали суду апеляційної чи касаційної інстанції про скасування судового рішення та
закриття провадження у справі або залишення позовної заяви без розгляду.

Разом із тим інші ухвали судів не підлягають перегляду за нововиявленими обставинами, оскільки не відносяться до ухвал, якими закінчено розгляд справи.

Відповідно, не можуть бути переглянуті за нововиявленими обставинами і судові рішення судів апеляційної інстанції, ухвалені за результатами апеляційного перегляду ухвал судів першої інстанції, якими не закінчено розгляд справи.

Ухвала про зупинення провадження у справі не є ухвалою, якою закінчено розгляд справи, оскільки приймається за наслідками вирішення процедурних питань під час вирішення спору по суті.

Отже, за змістом положень статей 320, 321 ГПК України не підлягає перегляду за нововиявленими обставинами постанова апеляційного суду, якою скасовано ухвалу місцевого суду про зупинення провадження у справі як судове рішення,
що прийняте за результатами апеляційного перегляду ухвали суду першої інстанції, якою не закінчено розгляд справи.

Постанова КГС ВС від 29.12.2020 у справі No 904/5896/18 http://reyestr.court.gov.ua/Review/93872952.