ДБР направило до суду обвинувальний акт щодо прокурора Києво-Святошинської прокуратури Київської області: хабарництво

Встановлено, що правоохоронець замість припинення незаконної діяльності дизельної заправки вирішив заробити на цьому.

Про це повідомляє прес-служба Державного бюро розслідувань.

Прокурор вимагав у підприємця щомісячно сплачувати йому гроші «за свою бездіяльність». За додаткову винагороду прокурор також обіцяв «вирішити питання» з Національною поліцією України.

Прокурору повідомлено про підозру у січні 2021 року.

Він обвинувачується у:

  • вимаганні та одержанні ним як службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за невчинення ним, як службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища (ч. 3 ст. 368 КК України);
  • підбурюванні до надання неправомірної вигоди службовій особі, за вчинення в інтересах особи, яка надає неправомірну вигоду, дій з використанням наданого службового становища (ч. 4 ст. 27, ч. 1 ст. 369 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Генеральна інспекція Офісу Генерального прокурора, оперативний супровід — СБУ.