До суду скеровано обвинувальний акт стосовно колишнього настоятеля Києво-Печерської лаври за ч. 3 ст. 436-2, ч. 2 ст. 161 КК

За процесуального керівництва прокурорів Київської обласної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно колишнього настоятеля Києво-Печерської лаври за фактами виправдовування збройної агресії рф проти України та порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності та релігійних переконань за ч. 3 ст. 436-2, ч. 2 ст. 161 КК України.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Розслідуванням встановлено, що будучи службовою особою релігійної організації – намісником Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Чоловічий монастир Української Православної Церкви, обвинувачений представляв агресію рф як внутрішній громадянський конфлікт. У телефонних розмовах з вірянами своїми висловами він розпалював національну, регіональну та релігійну ворожнечі. Це підтверджено висновками відповідних експертиз.

Священнослужитель робив заяви, які виправдовували дії держави-агресора. У своїх виступах він неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них. Також встановлено факти спілкування митрополита зі свідком у кримінальному провадженні, попри відповідну заборону на це у рішенні суду.

Досудове розслідування здійснювалося ГУ СБУ у м. Києві та Київській області за оперативного супроводу УЗНД ГУ СБУ у м. Києві та Київській області та ДЗНД СБУ.