Обвинувальний акт стосовно судді Приморського райсуду Одеси та адвоката скеровано суду: ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 369, ч. 2 ст. 190 КК

29 листопада 2023 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скерував до суду обвинувальний акт стосовно судді Приморського районного суду м. Одеси та адвоката.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Особи обвинувачуються у замаху на надання неправомірної вигоди судді за ухвалення позитивного рішення у справі щодо адміністративного правопорушення, а також заволодінні частиною неправомірної вигоди шляхом обману, тобто у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 369, ч. 2 ст. 190 КК України.

Нагадаємо, 19.06.2023 САП та НАБУ на одержанні 2 тис. доларів США неправомірної вигоди викрили адвоката з Одеси. За версією слідства, адвокат вимагав указані кошти у військовослужбовця за начебто сприяння в ухваленні суддею Приморського районного суду м. Одеси позитивного рішення у справі.

У ході подальшого розслідування встановлено, що для реалізації свого злочинного плану адвокат залучив суддю Приморського райсуду Одеси. Відповідно до узгоджених дій адвокат мав підбурити військовослужбовця до надання неправомірної вигоди за ухвалення позитивного рішення у справі про адміністративне правопорушення іншій судді цього ж суду, одержати неправомірну вигоду та передати її частину вказаному судді-спільнику. Крім того, адвокат повідомив суддю про можливість заволодіння частиною одержаних від особи коштів, наданих для передачі судді.

При цьому суддя-посередник погодився діяти спільно з адвокатом на запропонованих ним умовах та отримав відповідну частину неправомірної вигоди, яку в ході слідчих дій було відшукано та вилучено.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.