ВРП відкрила дисциплінарні справи стосовно суддів Приморського райсуду Одеси Кічмаренко та Лонського

Вища рада правосуддя відкрила дисциплінарні справи стосовно двох суддів Приморського районного суду Одеси Сергія Кічмаренко та Іллі Лонського.

Про це повідомляє ВРП.

Скаржником стосовно судді Кічмаренка є Одеська обласна прокуратура. У скарзі стверджується, що суддя не поважає прокурорів та наведено кілька прикладів суддівської зневаги. Так, в ході судового засідання, яке відбулось 26 червня 2020 року, під час подання доказів стороною обвинувачення суддя Кічмаренко, достеменно будучи обізнаним, що обсяг письмових доказів та документів є достатньо значним та одночасна наявність всіх таких матеріалів в судовому засіданні є неможливою, неодноразово висловлював позицію про те, які докази сторона обвинувачення має подати, а які суд не цікавлять.

На думку скаржника, зазначені дії суду явно виходять за межі керування судовим процесом, а висловлювання судді, проголошені в судовому засіданні, порушують принципи змагальності, диспозитивності та свідчать про неповагу судді до прокурорів, яка полягає в перешкоджанні вільного та самостійного обстоювання стороною обвинувачення своєї правової позиції.

Скаржником же стосовно судді Іллі Лонського виявилось Національне антикорупційне бюро України. Так. 9 січня ВРП керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександра Клименка та тимчасово відсторонила від здійснення правосуддя суддю Приморського районного суду міста Одеси Іллю Лонського. 

Нагадаємо, йому інкримінують вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 15, частиною 3 статті 369, частиною 2 статті 190 Кримінального кодексу України, а саме у замаху на надання неправомірної вигоди іншій судді за ухвалення позитивного рішення у справі щодо адміністративного правопорушення, а також заволодінні частиною неправомірної вигоди шляхом обману судді Приморського районного суду Одеси, за що передбачається покарання на строк від 4 до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Досудове розслідування завершено, обвинувальний акт направлено до суду, триває судовий розгляд.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.